Ми створюємо оптимальні технічні рішення

  • English
  • Українська
  • Русский
Пріоритетним майданчиком для створення першого індустріального хімічного парку, на думку експертів інституту, є промисловий майданчик колишнього содового заводу в м Слов’янськ Донецької області – індустріальний парк «Слов’янський», де може бути побудований комплекс хімічних виробництв, включаючи виробництво кальцинованої соди і ряду інших похідних продуктів, що закуповуються в даний час за кордоном.

ДУ «НИОХИМ» пропонує створення індустріального парку, базовим підприємством якого буде підприємство з виробництва кальцинованої соди.

Це обгрунтовується наступними факторами:
1) кальцинована сода є стратегічним великотоннажним продуктом
2) будівництво заводу дозволить виключити відтік валюти з країни близько 100 млн. дол. на рік (з урахуванням середньорічної потреби за останні 10 років в обсязі 350 тис. т / рік і ціни соди 280 дол / т)
3) будівництво заводу дозволить забезпечити приплив валюти в Україну до 50 млн. дол. на рік
4) відходи, напівпродукти виробництва кальцинованої соди є сировиною для виробництва синтетичних миючих засобів, будівельних матеріалів, кормових добавок для тваринництва, протиожеледних реагентів.

Таким чином, створення індустріального парку «Слов’янський» дозволить вирішити задачу стратегічного розвитку хімічної галузі Донецького регіону комплексно, знизити або повністю виключити дорогий імпорт продукції, і також приступити до реалізації назрілих соціальних програм.

 

Запланований склад виробництв, що входять до складу
індустріального парку «Слов’янський»
Назва продукту Обсяг випуску, тис. тонн
Кальцинована сода 400 000
СільЕкстра 50 000
Харчова сода 20 000
Хлористиї кальції 20 000
Каустична сода 40 000
Перкарбонат натрію 10 000
Синтетична трона 10 000

Крім того, перелік виробництв, що входять до складу індустріального парку, може бути розширений за рахунок створення таких продуктів як кремній хімосажденний (біла сажа), безфосфатні синтетичні миючі засоби, кормові добавки для сільськогосподарських тварин і птахів, будівельні матеріали та ін.

ЗНАЧИМІСТЬ ПРОЕКТУ СТВОРЕННЯ ІНДУСТРІАЛЬНОГО ПАРКУ «СЛОВ’ЯНСЬКИЙ»:

– відновлення та підвищення інвестиційної привабливості регіону;
– розвиток і підтримка вітчизняного виробника;
– збільшення податкових відрахувань до бюджету регіону;
– створення близько 1800 нових робочих місць в регіоні;
– будівництво житла 50 тис. кв. м;
– можливості для навчання і професійної орієнтації дітей та молоді.