Ми створюємо оптимальні технічні рішення

  • English
  • Українська
  • Русский
ХІМІКО-МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД (ХМЗ)

Однією з філій ДУ«НІОХІМ» є Хіміко-металургійний завод (ХМЗ), розташований у смт. Донське, Донецька область. Цей завод має сімдесятирічну історію, пов’язану з переробкою цирконієвих руд, виробництвом злитків з місцевих металів, а також лігатур на основі ванадію, молібдену, цирконію та хрому, що застосовуються для легування титанових сплавів. Через 30 років існування завод був повністю переорієнтований виготовлення полікристалічного кремнію і напівпровідників. Ряд виробничих ліній зазнавали неодноразові модернізації як у розвитку підприємства, і при зміні його структури та юридичного статусу.

На сьогоднішній день завод випускає широкий асортимент дроту, електродів, брикетів із залізної окалини, металоконструкцій, деталей та плит для перекриттів із залізобетону. За двадцять останніх років створено кілька нових виробництв, що допомагає частково вирішити проблему зайнятості місцевого населення, покращити соціальний та виробничий клімат у регіоні, а також підвищити техніко-економічні показники самого підприємства. Наразі ХМЗ продовжує розвиватися, шукати нове застосування існуючого обладнання та розробляти суміжні напрямки діяльності.


КАЛУСЬКИЙ ВНІІ ГАЛУРГІЇ

Калуський ВНДІ Галургії був заснований у 60-х роках минулого сторіччя. З 2019 року це відокремлений підрозділ (філія) ДУ«НІОХІМ».

Наразі спеціалістами філії розробляються перспективні технології, дослідження та експериментальні розробки у сфері галургії та геології полімінеральних природних родовищ: Домбровське, Стебниківське, а також родовища Білорусі та Казахстану.