Людина-епоха. Саме такою особистістю є Іван Костів – науковець, кандидат технічних наук, хімік-технолог ДП «Науково-дослідний і проектний інститут основної хімії», директор науково-дослідного інституту галургії в Калуші з 2008 по 2019 р.р.
Нещодавно науковцю виповнилося 75 років. За багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок в екологічну промислову безпеку регіону та з нагоди ювілею Івана Юрійовича міський голова Андрій Найда нагородив золотим значком «Калуш».
Як вчений працює з 1982 року, захистив кандидатську дисертацію за темою «Переробка полімінеральних руд» і з того часу займається розробкою зазначеної проблематики. У науковця на рахунку вже більше 80 зареєстрованих винаходів. Іван Костів є автором більше як 60 наукових публікацій, які надруковані у вітчизняних та зарубіжних виданнях.
З 2021 року друкується у «Калуських історичних студіях» в розділі «Галургія». Є пропозиції й щодо співпраці від Узбекистану.
Нагоду поспілкуватися з науковцем мали всі охочі за «круглим столом», який відбувся у Краєзнавчому музеї Калущини, зорганізований старшим науковим співробітником Іваном Тимівим.
Іван Костів ділився спогадами історії створення, розвитку, занепаду та окреслив перспективи хімічної галузі в нашому місті.
Науковець зазначив, що Прикарпаття – єдиний басейн в Україні з безхлорною калійною рудою. Такої сировини у світі – 10 %.
Основна мета винахідника – на основі місцевих технологій запустити по новому виробництво калійних добрив.
Так, це дійсно було б дуже добре, якби відновися процес, про який зазначає науковець. Сподіваємося, що так воно і буде. Адже пам’ятаємо, що наприкінці 2021 року переробкою розсолів вже цікавилися представники Експертної місії TAIEX з управління гірничими відходами, організованої Європейською Комісією у співпраці з Міністерством розвитку економіки України. Можливо знайдуться й інвестори, яких привабить ідея відновлення виробництва калійних добрив у Калуші.
Тож бажаємо ювіляру-науковцю Івану Костіву нових цікавих відкриттів та їх реалізації.
![](https://scontent.fifo2-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/335932231_1212839116287578_753703079531030884_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=8H5yFYCck4YAX-nGRiZ&_nc_ht=scontent.fifo2-1.fna&oh=00_AfAeHzwiuy_iCb0r5VjZeX_bEMHpE7dVt32OpHOZfb5ciQ&oe=64194337)
![](https://scontent.fifo2-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/336370189_8993570294048112_3545419950342441027_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=1YEshlrBnKkAX_VudN7&_nc_ht=scontent.fifo2-1.fna&oh=00_AfDaAiQQNbWVK5b85ZkALUO2d2B_Nf8_esKQ_TUaRM17zg&oe=64187F2A)
![](https://scontent.fifo2-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/336382932_741701930983047_2155270560158696952_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=Jf77jZYj5wUAX_COby3&_nc_ht=scontent.fifo2-1.fna&oh=00_AfC14RrvNRqhZVL1A0UWe-ZMIPC3ianr9AV2K7i72M0Tqw&oe=6418A216)